komornik-warszawa-baner102

WŁAŚCIWOŚĆ


Zgodnie z art. 8 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji (Dz.U.2015.790 j.t.) Komornik działa na obszarze swojego rewiru komorniczego, przy czym Wierzyciel ma prawo wyboru Komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

 

Wierzyciel, dokonując wyboru komornika, składa wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji oświadczenie na piśmie, że korzysta z prawa wyboru komornika. W przypadku wyboru komornik działa poza obszarem swojego rewiru komorniczego.

 

„W przypadku braku zaległości w prowadzeniu egzekucji przekraczających sześć miesięcy (art. 8 ust. 8 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji) możliwe jest prowadzenie postępowań egzekucyjnych na terytorium całej Rzeczypospolitej Polskiej.”

Właściwym obszarem działania Kancelarii Komornika Sądowego zastępca Marcin Osiczko jest obszar właściwości Sądu Rejonowego dla Warszawy – Woli w Warszawie w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Warszawie dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Bemowo i Wola.

 

Do egzekucji z nieruchomości położonych na terenie dzielnic: Wola, Bemowo wyłącznie właściwi są Komornicy Sądowi przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Woli w Warszawie.

Poniżej znajdziecie Państwo wyszukiwarkę ulic, dzięki której można ustalić właściwość terytorialną komorników sądowych działających na terenie Warszawy:

szukaj
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Custom Post Type
Filter by Categories
FORMULARZ KONTAKTOWY
dla dłużników
Prosimy uzupełnić pola poniżej i oczekiwać na połączenie zwrotne z kancelarii. Korzystanie z formularza jest bezpłatne.
Godziny pracy: poniedziałek 15.00-18.00 czwartek 9.00-12.00